Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Сите црвено-црни дами со триумфи викендов, ЖКК Вардар М18 ја совлада Струга
Сите црвено-црни дами со триумфи викендов, ЖКК Вардар М18 ја совлада Струга

Сите црвено-црни дами со триумфи викендов, ЖКК Вардар М18 ја совлада Струга

Вчера, во малата сала при СРЦ “Кале“ и последната, највозрасната младинска женска кошаркарска екипа на Вардар одигра дуел. Исто како и помладите колешки тие дојдоа до победа, треба да напоменеме дека овој викенед сите млади тимови на дамите заклучно со сениорскиот предводен од Жаклина Стојановска триумфираа.

ff2

ЖКК Вардар М18 беше домаќин на тимот на Струга 2009 од истоимениот град. Ние постојано бевме на чекор пред ривалот успевајќи да победиме 12.поена позитива. Победата дојде со резултат 67-55. Резултатите од победите на помалите тимови на ЖКК Вардар од ден претходно,  може да ги пронајдете на нашиот сајт ТУКА!