Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Вардарци од генер. 2006 како брз „воз“ ја поминаа 1/4 и 1/2 финалната пречка
(Фотогалерија) Вардарци од генер. 2006 како брз „воз“ ја поминаа 1/4 и 1/2 финалната пречка

(Фотогалерија) Вардарци од генер. 2006 како брз „воз“ ја поминаа 1/4 и 1/2 финалната пречка

Вардаровата генерација 2006 за прв пат успеа да стане шампион на Македонија, откако на завршниот турнир кој се одигра на терените на ФФМ се покажа како најдобра и на крајот заслужено го освои првото место. Во големото финале, избраниците на Филип Спасески ја победија екипата на Албарса (3:2).

Претходно во 1/4 финалето бевме подобри од Кул (6:2), додека во 1/2 финалето го победивме Топ Тим од Охрид (5:0). Погледнете фотографии од двата меча на вардарци.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34