Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Вардаровата генер. “2003“ броеше до 15 во дуелот со Форца
(Фотогалерија) Вардаровата генер. “2003“ броеше до 15 во дуелот со Форца

(Фотогалерија) Вардаровата генер. “2003“ броеше до 15 во дуелот со Форца

Вардаровата генерација “2003“ година успеа да постави рекорд, што се однесува до најубедливата победа оваа сезона. Тоа им тргна од рака на стартот од пролетниот дел, откако во неделата на теренот на Академијата беа подобри од екипата на Форца, која ја совладаа убедливо со резултат од 15:0.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар, во рамките на првото пролетно коло во регионалната-скопска лига.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17