Monday ,06 April 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Пом. пионери на Вардар го победија Пелистер
(Фотогалерија) Пом. пионери на Вардар го победија Пелистер

(Фотогалерија) Пом. пионери на Вардар го победија Пелистер

Помладите пионери на ФК Вардар стигнаа до првата првенствена победа, откако денес беа подобри во дербито со екипата на Пелистер. Црвено-црните се враќаа во мечот после негатива од 0:1 и поведоа со 2:1. Следеше израмнуање на резултатот, но Марио Илиевски во 72 минута од мечот обезбеди триумф, за конечен резултат од 3:2. Останатите два гола беа дело на Мартин Спировски и Виктор Петкоски.

Погледнете ја фотогалеријата од денешниот натпревар:

vardarfans-1 vardarfans-2 vardarfans-3 vardarfans-4 vardarfans-5 vardarfans-6 vardarfans-7 vardarfans-8 vardarfans-9 vardarfans-10 vardarfans-11 vardarfans-12 vardarfans-13 vardarfans-14 vardarfans-15 vardarfans-16 vardarfans-17 vardarfans-18 vardarfans-19 vardarfans-20 vardarfans-21 vardarfans-22 vardarfans-23 vardarfans-24 vardarfans-25 vardarfans-26 vardarfans-27