Monday ,06 April 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Фуриозен пролетен старт на пом.пионери кои убедливо го добија дербито против Пелистер
(Фотогалерија) Фуриозен пролетен старт на пом.пионери кои убедливо го добија дербито против Пелистер

(Фотогалерија) Фуриозен пролетен старт на пом.пионери кои убедливо го добија дербито против Пелистер

Помладите пионери на ФК Вардар со убедлив триумф во дербито против Пелистер го стартуваа пролетниот дел од сезоната во првенството. Избраниците на Тодоровски испорачаа пет голови во противничката мрежа, забележувајќи ја 14 победа во лигата. Стрелци на головите беа: Абдула Хасани (2), Виктор Крстевски, Азер Омерагиќ и Георг Стојановски.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29