Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Вардар (1) генер. “2008“ убедливо ја совлада Форца (2) во детската лига
(Фотогалерија) Вардар (1) генер. “2008“ убедливо ја совлада Форца (2) во детската лига

(Фотогалерија) Вардар (1) генер. “2008“ убедливо ја совлада Форца (2) во детската лига

Две победи за генерацијата родени “2008“ година на ФК Вардар, кои во рамките на заостанатото коло од детската лига ги совладаа екипите на Форца (2) и Њу Старс (2). Вардар беше подобар од Форца (2) со резултат 9:1, додека Вардар (2) го победи Њу Старс (2) уште поубедливо со резултат 13:2.

Погледнете ја фотогалеријата од победата на Вардар (1) против Форца (2),

20 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19