Monday ,06 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар покажа кој е кој во Македонија
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар покажа кој е кој во Македонија

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар покажа кој е кој во Македонија

Дербито во првата Македонска фудбалска лига, убедливо му припадна на нашиот фудбалски шампион. Вардар бргу го заборави оној нерешен резултат против екипата на Шкупи и на својата арена Филип втори високо го прази својот најголем конкурент за домашната титула, екипа на Шкендија. Заслужена победа за црцено-црните кои покажаа поголема желба за победа и надигрување. Со головите на Глигоров, Боарето и Којашевиќ ја запишавме првата победа во новата сезона.

Погледнете ја нашата фотогалерија од победата на Вардар.

vardarfans-1 vardarfans-2 vardarfans-3 vardarfans-4 vardarfans-5 vardarfans-6 vardarfans-7 vardarfans-8 vardarfans-9 vardarfans-10 vardarfans-11 vardarfans-12 vardarfans-13 vardarfans-14 vardarfans-15 vardarfans-16 vardarfans-17 vardarfans-18 vardarfans-19 vardarfans-20 vardarfans-21 vardarfans-22 vardarfans-23

vardarfans-25 vardarfans-26 vardarfans-27 vardarfans-28 vardarfans-29 vardarfans-30 vardarfans-31 vardarfans-32 vardarfans-33 vardarfans-34 vardarfans-35 vardarfans-36vardarfans-39vardarfans-40vardarfans-41vardarfans-42vardarfans-43vardarfans-44vardarfans-45vardarfans-46vardarfans-47 vardarfans-38