Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО)Вардарци тренираа во Никозија

(ФОТО)Вардарци тренираа во Никозија

vardarfans trening za tekst

Момците на Сергеј Андреев го одработија првиот тренинг во кипарската престолнина Никозија. Момците ја осетиа типичната клима која владее на оваа островска земја .

Момците имаа лесен тренинг со мал физички напор. Денес ќе тренираат во термин на одигрување на утрешниот дуел на стадионот ГСП кој ќе биде место на утрешниот двобој на македонскиот и кипарскиот шампион .