Thursday ,15 November 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) ФК Вардар денес вредно работеше на теренот при тренинг центарот во “Хиподром“
(ФОТО) ФК Вардар денес вредно работеше на теренот при тренинг центарот во “Хиподром“

(ФОТО) ФК Вардар денес вредно работеше на теренот при тренинг центарот во “Хиподром“

Оваа недела на почетокот црвено-црниот фудбалски колектив ги  „запали“ моторите. Во вторникот го имаа првиот тренинг, а во средата беа направени медицинските тестови на екипата, во последните три дена, момците  работат „под полна пареа“ и по два пати на ден во воведниот дел од зимските подготовки.

Тие во Скопје ги работат тренинзите во одлична атмосфера се одработуваат на тренинг кампот во населбата Хиподром. Чедомир Јаневски ќе работи со момците се до 16-ти по што сите заминуваат за Анталија. Во продолжение неколку фотографии од вториот денешен тренинг:

cx cx2 cx3 cx4