Saturday ,18 January 2020
Последни:
Home > Комити > (Видео+Фото) Гача кај Комити „диригира“ навивање со „факел“, a и Васоски на запад
(Видео+Фото) Гача кај Комити „диригира“ навивање со „факел“, a и Васоски на запад

(Видео+Фото) Гача кај Комити „диригира“ навивање со „факел“, a и Васоски на запад

Капитенот на Вардар, Гачевски се приклучи на Комити во славењето, тој дојде на Западната трибина. Покрај диригирањето тој со „факел“ ја прослави есенската круна. Тренерот на црвено-црните, Васоски исто така се најде кај најверните кои го поздравија заедно со капитенот и овој наш херој.

6

1

5

6