Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Гачевски
Среќен роденден Гачевски

Среќен роденден Гачевски

Денес својот 26-ти роденден го прославува Филип Гачевски, тој е  ероден на 17 август 1990 година, во Мурска Собота – Република Словенија. Професионалната кариера, ја започна во екипата на Мура од неговиот роден град, по што настапуваше и за австриските екипи Капфенберг и Лустенау, беше и младински голман на земјава.  Гачевски додека  го чуваше голот на Брегалница од Штип, поставувајќи нов рекорд во првата македонска лига со 912 минути без примен гол. Тоа му беше доволна препорака да биде доведен меѓу стативите на Вардар.

Редакцијата на Вардар фанс на нашиот “Гача“ ми го честита роденденот со желба за успешна кариера, многу трофеии со црвено-црните  и многу здравје.