Sunday ,24 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > (ФОТОГАЛЕРИЈА) РК Вардар Јуниор се подготвува за новата сезона
(ФОТОГАЛЕРИЈА) РК Вардар Јуниор се подготвува за новата сезона

(ФОТОГАЛЕРИЈА) РК Вардар Јуниор се подготвува за новата сезона

Тече првиот дел од подготовките за екипата на РК Вардар Јуниор, кој се одвива во спортскиот рекреативен центар Кале. На 26 август се заминува во Маврово, каде Вардарци ќе останат осум дена. Се очекува во наредниот период екипата да биде комплетирана со Даниел Ѓорѓески, Тоше Ончев, Мартин Попоски и Владо Недановски, кои работат со првиот тим. Тука е и Дејан Кукуловски, кој е со кадетската репрезентација на ЕХФ Шампионатот.

Напомена:  Нашите ракометари   утре ќе го играат вториот контролен меч пред почетокот на сезоната, и ќе бидат домаќини на Борец од Велес – (види).

vardarfans-1 vardarfans-2 vardarfans-3 vardarfans-4 vardarfans-5 vardarfans-6 vardarfans-7 vardarfans-8 vardarfans-9 vardarfans-10 vardarfans-11 vardarfans-12 vardarfans-13 vardarfans-14 vardarfans-15 vardarfans-16 vardarfans-17 vardarfans-18 vardarfans-19