Tuesday ,25 February 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Филип Гачевски
Среќен роденден Филип Гачевски

Среќен роденден Филип Гачевски

Денес својот 29-ти роденден го прославува голманот на ФК ВардарФилип Гачевски. Ова ќе биде негова петта сезона на голот на црвено-црните, откако тој во нашиот тим пристигна од екипата на Брегалница од Штип, каде имаше рекорд, односно својата мрежа ја зачува незатресена цели 912 минути. Toj  се етаблираше како еден од клучните столбови на црвено-црниот тим.

Нашата редакција му посакува многу среќа, здравје и успеси на професионален план.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ГАЧА !!