Sunday ,09 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТО) Генерациите 2007 на ФК Вардар и Работнички одиграа ревијален меч на турнирот „Оливер Соколов-Сокол“
(ФОТО) Генерациите 2007 на ФК Вардар и Работнички одиграа ревијален меч на турнирот „Оливер Соколов-Сокол“

(ФОТО) Генерациите 2007 на ФК Вардар и Работнички одиграа ревијален меч на турнирот „Оливер Соколов-Сокол“

Генерацијата 2007 на фудбалскиот клуб Вардар одигра ревијален натпревар на меморијалниот турнир „Оливер Соколов-Сокол“ против екипата на Работнички.

Овој натпревар беше увертира за она што следува следната година на Сокол, односно Сокол Јуниор Куп. Мечот го добија вардарци кои славеа со резултат 3:2. Стефан Младеновски постигна два гола, додека еден погодок беше за Александар Грашески. Натпреварот се одигра пред 1.500 луѓе кои беа присутни и уживаа во мајсториите на нашите млади надежи.

71201234_2727490950608478_3967855774918508544_n 71283096_2418049655174076_3622488078733541376_n 71287992_465545687375089_1693649361663164416_n