Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Генерација 2009 на ФК Вардар одигра со нерешен резултат против екипата на Куманово
Генерација 2009 на ФК Вардар одигра со нерешен резултат против екипата на Куманово

Генерација 2009 на ФК Вардар одигра со нерешен резултат против екипата на Куманово

Во рамките на новото коло во детската фудбалска лига, генерацијата 2009 на Вардар за противник ја имаше екипата на Куманово. Натпреварот заврши со нерешен резултат 1:1 (1:0). По првото полувреме избраниците на Зоран Петковски имаа водство од 1:0 со голот на Коста Бошковски, додека противникот во вториот дел го израмни резултатот. Вардар може да жали што не успеа да стигне до победа, со оглед дека имаше неколку сериозни шанси за погодок на овој натпревар од детската лига.

Погледнете неколку фотографии од овој натпревар, додека галеријата ќе биде достапна деновиве на нашиот веб сајт.

277223532_4941848945861912_6094142729389722607_n 277226526_4941848855861921_5351851405980529266_n 277247757_4941850575861749_3865908324895664763_n 277251637_4941851062528367_705020580151517919_n 277307812_4941850245861782_7869001502298404966_n 277349813_4941850195861787_916819457280374504_n 277354703_4941851072528366_8913992814845701425_n 277439603_4941849335861873_5315706822454358538_n 277442534_4941850605861746_8155215294965490745_n