Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Тричко, Боби, Стефан.. Еве кои играчи го носеле дресот на Вардар!
Тричко, Боби, Стефан.. Еве кои играчи го носеле дресот на Вардар!

Тричко, Боби, Стефан.. Еве кои играчи го носеле дресот на Вардар!

Фудбалската репрезентација на Македонија веќе е во Романија каде се подготвува за историскиот прв натпревар на Европското првенство. Момците на Ангеловски се воигруваат за својот прв предизвик, селекцијата на Австрија.

Пред почетокот на ЕП, ,,Вардар Фанс” со податоци, кои се од оваа генерација го носеше дресот на Вардар и во кој период.

Стефан Ристовски во периодот од 2008-2010 година го носеше дресот на ФК Вардар.
Дарко Велковски во периодот од 2015-2018 година го носеше дресот на ФК Вардар.
Бобан Николов во периодот од 2015-2017 година го носеше дресот на ФК Вардар.
Стефан Спировски во периодот од 2015-2017 година го носеше дресот на ФК Вардар.
Даниел Аврамовски во периодот од 2019-2020 година го носеше дресот на ФК Вардар.
Висар Муслиу во периодот од 2017-2018 година го носеше дресот на ФК Вардар.
Иван Тричковски во периодот од 2004-2006 година го носеше дресот на ФК Вардар.
Дарко Чурлинов како младински член настапуваше во ФК Вардар.