Monday ,06 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (Видео) Како Вардар ја надигра Шкендија
(Видео) Како Вардар ја надигра Шкендија

(Видео) Како Вардар ја надигра Шкендија

Видео од убедливата победа на ФК Вардар на денешниот дерби натпревар против директниот конкурен за титулата и оваа сезона, тимот на Шкендија од Тетово. Нашиот тим на полувреме имаше водство од 1-0, со голот на Глигоров, а во вториот дел Боарето и Којашевиќ погодија за голема и висока победа на нашиот тим.

Видео: