Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Одличен потег: Вардар го „лапна“ Жуниор!
Одличен потег: Вардар го „лапна“ Жуниор!

Одличен потег: Вардар го „лапна“ Жуниор!

Првата желба на Вардарци се реализираше! Одличниот играч од одбраната Леовигалдо Жуниор Жунињо е нов играч на нашиот тим.

Жунињо имаше одлична полусезона во дресот на Македонија ЃП каде ги одигра сите 18 првенствени натпревари и запиша неколку асистенции. Исто така овој играч изминатава есен одигра и дури шест натпревари против Вардар, што беа уште поголема препорака за Васоски да го ангажира одличниот бразилец.

Жунињо заедно со Брдаровски ќе треба да ги контролираат левата и десната бековска позиција во нашиот тим.

Добредојде за Леовигалдо Жуниор Жунињо!