Saturday ,04 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ТВ екипа од Келн дојде да прави репортажа со Дарко Панчев
ТВ екипа од Келн дојде да прави репортажа со Дарко Панчев

ТВ екипа од Келн дојде да прави репортажа со Дарко Панчев

Денеска на терените на Академијата на Вардар во Градски парк, присуствуваше ТВ екипа од Келн – Германија. Главна цел на ова нивно доаѓање беше новиот спортски директор на ФК Вардар, Дарко Панчев златната копачка на Европа.

Панчев говореше за златната копачка, потоа за новата функција во Вардар како и Академијата. Да потсетиме дека Панчев еден период  и настапуваше во Германија.

Фотографии:
18741985_10209455516127013_1733231183_n 18742021_10209455516167014_571644147_n