Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Гостивар е противник на ФК Вардар, во рамките на 8.коло во ПМФЛ
Гостивар е противник на ФК Вардар, во рамките на 8.коло во ПМФЛ

Гостивар е противник на ФК Вардар, во рамките на 8.коло во ПМФЛ

Во рамките на 8.коло во ПМФЛ, екипата на ФК Вардар е домаќин на Гостивар.

Натпреварот ќе се одигра во недела (24.09) со почеток од 15:00 часот на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари.

Стојанче Стојанов од Штип е делегиран за главен судија, а него ќе му помагаат Петар Новачев и Роберт Црвенов од Велес.

Важен натпревар за Вардар, кој мора едноставно да се добие.