Tuesday ,15 October 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Маркоски главен судија на градското дерби
Маркоски главен судија на градското дерби

Маркоски главен судија на градското дерби

vardarfans-video-660x3301-660x330

Охриѓанецот Марјан Маркоски е делегиран да го суди утрешното градско дерби во Скопје на кое се среќаваат Работнички и Вардар.

Помошници на Маркоски на овој дуел ќе му бидат Тодоровски Жарко од Охрид и Бакрачески Разме од Струга. Четврти судија ќе биде Јован Качевски, исто така од Струга.

Дуелот на градските ривали како што е познато се игра утре, сабота, и тоа од 19.00 часот под рефлектори.