Sunday ,16 June 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Распоред на натпревари за младинските екипи на РК Вардар
Распоред на натпревари за младинските екипи на РК Вардар

Распоред на натпревари за младинските екипи на РК Вардар

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите за младинските екипи на ракометниот клуб Вардар. Активни ќе бидат пионерките и кадетките, како и кадетите на Вардар.

Дербито во групата 1 од пионерската лига ќе се одигра во сабота во спортската сала во населбата Автокоманда, во кое се среќаваат екипите на Металург и Вардар. Тоа ќе биде дуел на првите две пласирани екипи на табелата, кои имаат максимални шест освоени бодови по првите две одиграни кола. Мечот ќе стартува од 10:00 часот.

Активни во ова коло ќе бидат и кадетките на Вардар, кои во недела во С.Ц. Јане Сандански се домаќини на екипата на Алушовски, меч кој ќе започне од 14:30 часот. Вардаровите кадетки после два одиграни натпревари имаат исто толку победи во лигата.

Натпревар во вторник ќе одиграат и кадетите на РК Вардар во рамките на групатра 1, кои во малата сала на С.Ц. Јане Сандански се домаќини на екипата на Цемс, со почеток од 16:30 часот. Избраниците на Будимир имаат максимални шест освоени бодови после првите два одиграни меча, додека Цемс е лидер со девет бодови, но и натпревар повеќе од црвено-црните.