Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Без Ибричиќ и Асани на Металург
Без Ибричиќ и Асани на Металург

Без Ибричиќ и Асани на Металург

Поради пет жолти картони утрешниот натпревар со Металург од првото коло во плејоф лигата ќе го пропуштат Сенијат Ибричиќ и Јасир Асани.
Тие на минатито меч со Работнички заработија жолти картони, кој им беше петти оваа сезона.

Исто така неизвесен сеуште за настап е капитенот Златко Таневски, кој ги пропушти претходните два меча.
Додека пак се е ок со Раденко Бојовиќ, кој исто така заработи повреда на натпреварот со Работнички во вторникот.
Фото: fkvardar.mk