Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > (ВИДЕО) Од победите на Кадетите и Младинците со А.Пандев

(ВИДЕО) Од победите на Кадетите и Младинците со А.Пандев

 После несреќниот пораз во минатото коло од екипата на Металург, оваа генерација денес забележа победа против своите врсници од Струмица. Натпреварот заврши со триумф на нашите надежи со резултат 4:0. Ердон Даци погоди два пати, по еднаш во листата на стрелци се запишаа и Виктор Димков и Теодор Димитровски. ВИДЕО>>>> 

МЛАДИНЦИ!Младинците на Фк Вардар конечно им се вратија на победите во првенството. Ова е прва нивна победа во пролетниот дел, откако денес на домашен терен ја победија екипата на А.Пандев, со резултат 2:1. Стрелец на двата гола беше Филип Стојановски. ВИДЕО>>>>