Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Интернационалци кои ФК Вардар ги погоди во последните неколку години
Интернационалци кои ФК Вардар ги погоди во последните неколку години

Интернационалци кои ФК Вардар ги погоди во последните неколку години

Управата на ФК Вардар во последните неколку години направи голем број на интернационални трансфер „утки” како Вилијан Лира, Николас Херанц, Џон Обрегон.. но и погоди низа на играчи кои со успех го носеа и сеуште го носат дресот на нашиот клуб.

20248154_1418075871620756_1741581190201777003_o

„Вардар Фанс” се присетува на интернационалците кои донесоа (носат) голем квалитет во играта на нашиот тим. Посакуваме во иднина слични играчи со овие квалитети да доаѓаат во редовите на лидерот и најтрофеен клуб во Македонија.

1. Тигран Барсегјан
2. Хофханес Хамбарџумјан
3. Хуан Фелипе
4. Џонатан Балотели
5. Кларенс Битанг
6. Дамир Којашевиќ
7. Евгениј Новак
8. Жуниор Реис Родригез