Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Екс фудбалер на Вардар го погоди ракета во Израел
Екс фудбалер на Вардар го погоди ракета во Израел

Екс фудбалер на Вардар го погоди ракета во Израел

Некогашниот напаѓач на ФК Вардар, Ибе Зито Огбона е повреден откако неговиот дом го погодило ракета во Израел. Огбона откако ја заврши фудбалската кариерата остана да живее во Израел каде што ја мина најголем дел од кариерата.

Утрово неговиот дом бил погоден од ракета, поради тоа итно со возило на Брзата помош бил однесен во болница.

Му посакуваме брзо закрепнување на некогашниот напаѓач на нашиот тим.