Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Шиле

Среќен роденден Шиле

263595431_4584986891596289_5018717624804447416_n

Денес свој роденден прославува капитенот на ФК Вардар, Дејан Блажевски-Шиле. Токму минатиот викенд нашиот капитен го имаше својот 150.настап во црвено-црниот дрес, тој  во моментите кога на вардаровиот тим не му „цветаа рози“ повторно се приклучи на тимот и како капитен го предводи.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ШИЛЕ!