Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Попова Јасмина го менува ЖРК Вардар со Ѓ.Петров на полусезона
Попова Јасмина го менува ЖРК Вардар со Ѓ.Петров на полусезона

Попова Јасмина го менува ЖРК Вардар со Ѓ.Петров на полусезона

Бекот на црвено-црните, Попова Јасмина која оваа сезона и не се наметна премногу за минутажа, ќе ја побара ракометната среќа во нова средина. Попова за време на зимската пауза ќе мине  од ЖРК Вардар во тимот на Ѓорче Петров-ЖРК каде ќе настапува во пролетниот дел и ќе се обеде да се наметне кај Симе Симовски новиот тренер на тој тим.  Кај нас дојде изминатото лето, минатата сезона имаше позабележителна улога во тимот.

Редакцијата на Вардар фанс и посакува среќа во понатамошната кариера на Попова.