Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Видео) Цел меч: Кадетките на ЖРК Вардар во дербито го совладаа Металург на гости
(Видео) Цел меч: Кадетките на ЖРК Вардар во дербито го совладаа Металург на гости

(Видео) Цел меч: Кадетките на ЖРК Вардар во дербито го совладаа Металург на гости

Кадетките на ЖРК Вардар, вчера гостуваа во дербито кај тимот на Металург. Платон и Папуџиева оваа есен мораа да внесат во системот голем број на нови девојки, и во нив всадија победнички дух во овој „реновиран“ тим и во среде Автокоманда дојдовме до ГОЛЕМА гостинска победа со резултат 32-37.

*Целосна снимка од вчерашниот натревар во салата „Автокоманда“  може да погледнете- ОВДЕ!