Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Филип Илиќ помина најмногу минути на теренот во есенскиот дел
Филип Илиќ помина најмногу минути на теренот во есенскиот дел

Филип Илиќ помина најмногу минути на теренот во есенскиот дел

После изнесувањето за листата на најдобри стрелци, во следниов текст ќе се позанимаваме со статистиката на секој играч, односно кој се колку минути има поминато на теренот во есенскиот дел од сезоната. Најголема минутажа има голманот Филип Илиќ кој од вкупно 15 натпревари, цели 14 натпревари ги поминал  на голот. На второто и третото место се наоѓаат најискусните во екипата, Петковски и Д.Блажевски. Свои минути сезонава запишаа и неколку млади играчи, како изгледа таа листа можете да погледнете во продолжение.

1. Филип Илиќ  1316  минути

2 .Филип Петковски  1138

3. Дејан Блажевски  1130

4. Дарко Стојанов  1049

5. Ненад Мишковски  1017

6. Иван Николов  945

7. Дарко Глишиќ  855

8. Мартин Блажевски  823

9. Давид Велковски  756

10. Филип Петров  726

11. Вилдан Керим  618

12. Трајче Стојковски  496

13. Петар Љамчевски  494

14. Ристе Илијовски  441

15. Никола Наумоски  428

16. Дарко Грозданоски  386

17. Филип Ѓоргиевски  380

18. Кристијан Костовски  323

19. Оливер Пеев  314

20. Никола Ристески  270

21. Ерен Парталко  209

22. Енес Шабани  136

23. Филип Ѓоргоски  90

24. Грегори Давков  90

25. Иван Мицевски  90

26. Антонио Мирков  69

27. Лео Андрески  53

28. Дарио Јовановски  46

29. Александар Пановски  45

30. Абдулах Хасани  38

31. Лука Стојковски  35

32. Славче Живков  22

33. Петре Тасевски  22

34. Нијаз Јусуфи  8