Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Распоред и термини за преостанатите 6.кола за РК Вардар во регуларниот дел од Супер лигата

Распоред и термини за преостанатите 6.кола за РК Вардар во регуларниот дел од Супер лигата

Натпреварите во ракометната Супер Лига продолжуваат во месец февруари следната година, кога ќе треба да се доиграат останатите шест кола од регуларниот дел на сезоната. После тоа ќе започне и плеј-офот и борбата за освојување на шампионската титула.

Прв натпревар во пролетниот дел за Вардар на чело со Давид Дејвис ќе биде гостувањето во Автокоманда кај екипата на Металург. Вака изгледа распоредот и термините за последните шест кола од регуларниот дел.

17 коло: Металург – Вардар  (03.02.2022)

18 коло: Вардар – Пролет  (06.02.2022)

19 коло: Прилеп – Вардар  (09.02.2022)

20 коло: Вардар – Е.Пелистер 2  (13.02.2022)

21 коло: Тиквеш – Вардар   (20.02.2022)

22 коло: Вардар – Струга  (27.02.2022)