Saturday ,01 October 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Бесар Исени нов играч на ФК Вардар
Бесар Исени нов играч на ФК Вардар

Бесар Исени нов играч на ФК Вардар

ФК Вардар го доби и второто засилување ова лето. Младиот играч Бесар Исени е нов член на шампионот на Македонија.

Исени доаѓа од редовите на Слога, изминатава сезона одиграл 32 натпревари и постигнал три погодоци. Исени важи за еден доста квалитетен млади играч, за тоа говори и податокот дека претставници на Арсенал беа во Скопје да го следат сега новиот играч на Вардар.

Следен кој треба да пристигне во тимот на Вардар, е Алварез кој ќе биде на проба извесен период.