Tuesday ,31 March 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТО) Лука Јаневски прогласен за најдобар голман на „Кул Куп“ кај генер. 2007
(ФОТО) Лука Јаневски прогласен за најдобар голман на „Кул Куп“ кај генер. 2007

(ФОТО) Лука Јаневски прогласен за најдобар голман на „Кул Куп“ кај генер. 2007

Изминативе три дена на стадионот на ФК Цементарница се одигра 5.издание на младинскиот меѓународен турнир „Кул Куп“. Вардар учествуваше со четири генерации, а успеавме да освоиме еден сребрен и бронзен медал.

Покрај додеување на трофеи и медали за најдобрите екипи, се доделуваа и поединечни признанија за најдобар играч и голман на завршниот турнир. Лука Јаневски од Вардар беше прогласен за најдобар голман на „Кул Куп“ кај генерацијата 2007. Лука одлично бранеше на турнирот и заслужено стигна до наградата.

1

2