Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Ване Јованов е ново засилување за ФК Вардар
Ване Јованов е ново засилување за ФК Вардар

Ване Јованов е ново засилување за ФК Вардар

Фудбалскиот клуб Вардар продолжува со засилувања во пресрет на пролетниот дел од сезоната.

Ване Јованов е нов играч на ФК Вардар. Тој доаѓа од екипата на Академија Пандев, настапува на позицијата десен бек и ги има поминато сите младински категории во репрезентацијата на Македонија.

После Филип Гачевски и Дарко Мицевски, Ване Јованов е третото офиијално засилување за најтрофејниот македонски клуб.