Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Среќен роденден Стефан Крстевски
Среќен роденден Стефан Крстевски

Среќен роденден Стефан Крстевски

Денес свој роденден прославува младиот ракометар на Вардар, Стефан Крстевски. Се работи за играч кој потекнува од школата на Ресен, а дел од Вардар е од 2014 година. Ги има поминато сите младински екипи на Вардар, а сезонава е дел од првиот тим. Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

271973212_332420792225175_261801506059090519_n

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН СТЕФАН !!