Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Златко Таневски е нов координатор на младинската школа во ФК Вардар
Златко Таневски е нов координатор на младинската школа во ФК Вардар

Златко Таневски е нов координатор на младинската школа во ФК Вардар

Фудбалскиот клуб Вардар на својата официјална страна објави новост поврзана со младинската школа на клубот, која во иднина ќе има нов координатор

Досегашниот член на стручниот штаб и поранешен капитен на нашиот клуб Златко Таневски е назначен за нов координатор на сите младински екипи на ФК Вардар. Тој до крајот на оваа сезона ќе ги врши и двете функции истовремено.
Вардаровата школа од секогаш била извор на најдобрите таленти во Македонија и со овој потег нашиот клуб покажува дека во иднина сериозен акцент ќе биде ставен на работата со младинските школи.