Wednesday ,03 March 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > Минимални порази за кадетите и младинците на ФК Вардар, на гостувањето во Чаир
Минимални порази за кадетите и младинците на ФК Вардар, на гостувањето во Чаир

Минимални порази за кадетите и младинците на ФК Вардар, на гостувањето во Чаир

Минимални порази за кадети и младинците на ФК Вардар, на денешното гостување на стадинот во Чаир, од екипата на Шкупи.

Кадетите на ФК Вардар го загубија натпреварот со резултат од 1:0.

Тренерот Колев стартуваше со следниве 11-сетмина: Зибери, Радевски, Пешевски, Андоновски, Адем, Благојевиќ, Ѓорѓиески, Хасановиќ, Илиевски, Ѓурковски, Димов. 

Во игра влегоа уште Филипоски, Реџепи, Ристовски, Младеновски М. и Младеновски А.

Единствениот гол на натпреварот се случи во 60 минута кога Шкупи преку Бесир Исени поведе со 1:0, што на крај се покажа и како конечен резултат на крајот од натпреварот.

Речиси идентично загубија и младинците, минимално со резултат од 1:0 и тоа во 61 минута со голот на Нуредин Исеини.

ФК Вардар: Велковски, Џуклески, Антовски, Милковски, Петковски, Наумчески, Дишлиевски, Димоски, Колевски, Маркоски. Трајчевски.

Во игра влегоа уште и Јахја и Битиќи.