Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > По подолго време, Пачовски ”капитулираше”
По подолго време, Пачовски ”капитулираше”

По подолго време, Пачовски ”капитулираше”

По подолго време, противничките играчи успеаа да го совладаат нашиот чуват на мрежата Томе Пачовски. Томе, повеќе од 500 минути немаше примено гол во ПМФЛ, но за прекин на серијата се погрижи Ангел Нацев кој на вчерашниот меч успеа да го совлада нашиот голман.

Со оглед на ова, Гачевски останува ”мирен”, неговиот рекорд од 912 минути без примен гол, останува голема енигма за другите голмани во нашиот шампионат.