Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Клучни натпревари за Фк и Рк Вардар, оваа недела!
Клучни натпревари за Фк и Рк Вардар, оваа недела!

Клучни натпревари за Фк и Рк Вардар, оваа недела!

Маратонски клучен викенд во борба за титула ги очекува и фудбалерите, и ракометарите на ВАРДАР.
Најпрвин нашиот ФК Вардар во среда и гостува на Шкендија во Куманово, а потоа и во недела има натпревар со директниот конкурент за титулата, екипата на Работнички.
Шкендија – ВАРДАР (Среда 16.00 Куманово)
ВАРДАР – Работнички ( Недела 19.00 Арена Филип II)

Додека пак нашиот РК Вардар има вистински маратон оваа недела, најпрвин утре избраниците на Раул Гонзалез играат куп натпревар против Рк Борец, потоа имаат меч од Супер Лигата против Пролет, за во сабота да се одигра дерби натпреварот со Металург во СЦ. Јане Сандански.
Доколку Вардар ги добие овие натпревари убедливо, а голема е веројатноста, бидејќи нашиот тим е апсолутен фаворит, можеме да почнеме да ја славиме титулата во првенството.

РК Зомимак – РК Вардар 22.04. (19 часот) првенство
Пролет – РК Вардар 23.04 првенство
РК Вардар – РК Металург 25.04 ( 17 часот) првенство