Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО)Џамбо со одбрана во топ-5 ,голот на Брумен избран од ЕХФ-ТВ за еден најубавите топ-5 погодока
(ВИДЕО)Џамбо со одбрана во топ-5 ,голот на  Брумен избран од ЕХФ-ТВ за еден најубавите топ-5 погодока

(ВИДЕО)Џамбо со одбрана во топ-5 ,голот на Брумен избран од ЕХФ-ТВ за еден најубавите топ-5 погодока

Како по непишано правило после секој одигран меч во Лигата на Шампионите во ракомет некој од црвено-црните момци се наоѓаат во изборот на најдобрите . Алекс Душебаев беше избран во идеалната постава (види тука) на реванш дуелите од оваа 1/4финална фаза од Л.Ш.

Покрај него уште  двајца Вардарци се најдоа во изборот на најдобрите. Нашиот голман Страхиња Милиќ-Џамбо кој во овој меч го бранеше нашиот гол заедно со Шербик со една интервенција  од се најде во топ-5 поточно на втората позиција , видеото од овој извор може да го видите- ТУКА

Матијаж Брумен нашето десно крило постигна еден убав погодок кој ЕХФ-ТВ го сврсти во најубавите пет погодока на оваа последна рунда на Лигата на европски ракометни шампиони, неговиот погодок и другите 4 може да ги погледнете – ТУКА