Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО)Душебаев во идеалниот тим на четвртфиналето во Лигата на Шампионите
(ВИДЕО)Душебаев во идеалниот тим на четвртфиналето во Лигата на Шампионите

(ВИДЕО)Душебаев во идеалниот тим на четвртфиналето во Лигата на Шампионите

Младиот црвено-црн ракометар и покрај поразот на Вардар во Киелце со својата брилијанта партија се најде во идеалниот топ-7 состав на реванш дуелите од 1/4финалната фаза во Европската ракометна лига на Шампионите.

Покрај Алекс во истиот избор се најдоа дури три преставници од Барселона ,по еден од Кил и Веспрем и сосема заслужено играчот на Парижаните Хансен чиј тим испадна но неговиот блесок неможеше да остане незабележан со постигнати 15 погодока од 17 обида . Изборот на иделната постава во оваа фаза на Лигата на Шампионите изгледа вака :

  • Голман-Гонзало Перес де Варгас-Барселона
  • Лево крило-Гудјон Валур Сигурдсон-Барселона
  • Десно крило-Виктор Томас-Барселона
  • Пикер-Ренато Сулиќ- Веспрем
  • Среден бек-Филип Јиха- Кил
  • Десен бек-Алекс Душебаев-ВАРДАР
  • Лев бек-Микел Хансен- ПСЖ

Видео од ЕХФ-ТВ од преставувањето на на иделниот тим на оваа реванш фаза од 1/4 финалето во Лигата на Шампионите може да го погледнете – ТУКА