Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Шанса за ФК Вардар да се одлепи на 6 бода , Работнички “киксна“
Шанса за ФК Вардар да се одлепи на 6 бода , Работнички “киксна“

Шанса за ФК Вардар да се одлепи на 6 бода , Работнички “киксна“

Предмалце заврши дуелот помеѓу Раборнички и Металург со резултат 2-2. Со ова тимот на Работнички ја намали разликата од четири на три бода во однос на црвено-црните , но поважно е дека со наша победа во мечот со Шкендија ќе се одлепиме на 6 бода предност пред меѓусебниот дуел со “романтичарите“   закажан за вторник во 16-00 часот.

Мечот на Вардар на гости кај Шкендија е закажан за петок на стадионот на Башкими во Куманово. Ајде момци со победа да влеземе со 6 бода во дербито и уште во вторник со победа да ја обезбедиме речиси титулата со огромн 9 бода позитива и само 6 кола до крајот на првенството.