Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > Конечна листа на најдобри стрелци кај кадетите на Фк Вардар

Конечна листа на најдобри стрелци кај кадетите на Фк Вардар

Избраниците на Љупчо Марковски беа најдобрата Вардарова генерација оваа сезона. На крајот го освоија второто место со исти бодови со Шкендија, но послаб меѓусебен дуел. Станаа освојувачи и на купот на Македонија. Беа многу ефикасни и голгетерски расположени, успевајќи да постигнат 92 погодоци. Ви ја преставуваме конечната листа на најефикасни играчи за оваа генерација. Бројките на постигнати голови, се однесуваат за двете натпреварувања (првенство и куп)

1. Ердон Даци 22

2. Есмин Личина 17

3. Виктор Димков 14

4. Јасир Беќири 14

5. Александар Најдоски 6

6. Дарко Додевски 5

7.Теодор Димитровски 3

8. Борјан Тодоровски 3

Фото: ТК Медиа