Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Конечно! ПМФЛ, Силекс – Вардар

Конечно! ПМФЛ, Силекс – Вардар

sileks vardar 1 golema

Комити и играчите во Кратово

                               

Конечно! по три месеци пауза, повторно возбудувањата во ПМФЛ се враќаат на програмата овој викенд.

Трката по шампионската титула Вардарци ќе ја започнат во Кратово, против Силекс. Во минатото Вардарци Кратово го паметат по многу убави нешта. Пред две години, Вардарци со навивачите славеа токму во Кратово.

Во недела од 14 часот нашиот тим заминува за Кратово. Фк Вардар незнае за пораз во дуелите со Силекс. На последните пет средби меѓу овие два противника, Вардар има забележано 4 победи, со едно реми. Оваа сезона Вардар како домакин го победи Силекс со 2:0

Се очекува и на оваа средба, како и обично,фудбалерите на Вардар да имаат огромна подршка од трибините, најавено е гостување на Комити Скопје во голем број!

ibricic3

     Ибричиќ и Блажевски

popovvardar

Најголемот засилување на Фк Вардар

 

Фото:фквардар.мк