Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЕКСТРА ПОНУДА: Купи карта за мечот со Лајпциг гратис билет и за следниот меч со Динамо во ЛШ
ЕКСТРА ПОНУДА: Купи карта за мечот со Лајпциг  гратис билет и за следниот меч со Динамо во ЛШ

ЕКСТРА ПОНУДА: Купи карта за мечот со Лајпциг гратис билет и за следниот меч со Динамо во ЛШ

Жрк Вардар со Екстра изненадување  за своите фанови кој сакаaт да присуствуват на  мечевите во Лигата на Шампионите.

Под мотото „ЈАС, ТИ И ВАРДАР! ЕДНО СЕМЕЈСТВО – ЕДНА ЉУБОВ!“, Вардарки подготвија изненадување за своите најверни навивачи: Со секоја купена влезница за натпреварот со Лајпциг добивате и влезница за следниот натпревар, дома против екипата на Динамо Синара кој ќе се одигра на 14 март во 19.00 часот.

Веќе е одпочната продажбата на билетите за мечот со Лајпциг. Како што известува на својот веб сајт ЖРК Вардар продажбата на билетите  се одвива онлајн на mktickets.mk и на билетарата во СЦ „Јане Сандански“ по цена од 300 денари.  Натпреварот Вардар – Лајпциг се игра в сабота во 19.00 часот