Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Генерацијата 2009 имаше контролни дуели со две екипи од Битола
Генерацијата 2009 имаше контролни дуели со две екипи од Битола

Генерацијата 2009 имаше контролни дуели со две екипи од Битола

Вчера гостин на Академијата на ФК Вардар беа две екипи од Битола, кои одиграа пријателски натпревари со генерацијата 2009 на Вардар. На првиот натпревар силите ги одмеривме со екипата на Талент, кој го добивме во своја корист, додека на вториот дуел, ЛГ Битола го победи Вардар, кај генерацијата 2009. Тренерот на Вардар им даде шанса за настап на сите играчи кои беа на располагање, а секој имаше свој придонес на теренот.

Уживање беше да се гледаат и двата натпревари, честитки до противниците за фер и коректната игра.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17