Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Миле Лазов, главен судија на натпреварот Тетекс-Вардар
Миле Лазов, главен судија на натпреварот Тетекс-Вардар

Миле Лазов, главен судија на натпреварот Тетекс-Вардар

Утре со почеток од 13:00 часот на градскиот стадион во Велес, натпревар од 13.коло во ПМФЛ ќе одигра ФК Вардар кој гостува кај екипата на Тетекс.

За овој натпревар главен судија ќе биде Миле Лазов од Неготино, додека помошници ќе му бидат Давор Дишлиевски од Кавадарци и Ване Дупкаров од Неготино.