Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ЛИНК) Вардар – Велешта
(ЛИНК) Вардар – Велешта

(ЛИНК) Вардар – Велешта

Вардар ќе се обиде да ја прекине серијата од два порази. Во Скопје гостува екипата на Велешта која оваа сезона го совлада Вардар на домашен терен со 2:1.

Дуелот од Скопје кој започнува од 13 часот, можете да го проследите ТУКА.