Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ШИЛЕ МАЈСТОРЕ со 150 настап во дресот на Вардар
ШИЛЕ МАЈСТОРЕ со 150 настап во дресот на Вардар

ШИЛЕ МАЈСТОРЕ со 150 настап во дресот на Вардар

Капитенот на ФК Вардар, Дејан Блажевски денешниот натпревар ќе го памети долго, бидејќи слави голем јубилеј, 150 официјален настап во дресот на најтрофејниот македонски фудбалскиот клуб Вардар.

Ова е голем јубилеј за популарниот Шиле, кој влегува во одбрано друштво на фантастични играчи на Вардар со 150 официјални натпревари во ,,црвено – црниот” дрес.

Му го честитаме овој јубилеј на Блажевски и му посакуваме уште многу успеси, титули и голови со Вардар.