Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Кадетките утре играат дерби во Автокоманда кај Металург
Кадетките утре играат дерби во Автокоманда кај Металург

Кадетките утре играат дерби во Автокоманда кај Металург

Кадетките на ЖРК Вардар одлично ја започнаа сезоната со две победи на воведните два дуела. Ги очекува важен и тежок натпревар во недела. Црвено-црните избранички на Анжела Платон и Папуџиева Марија гостуваат во дербито кај Металург.

Натпреварот во салата „Автокоманда“ во истоимена скопска населба се игра во недела (05/12/2021) со почеток во 13-0о часот.